

De nieuwe bibliotheek is niet alleen een verzamelplaats van materialen, maar in de eerste plaats een plek waar het aangenaam vertoeven is. Een bezoekersvriendelijke ontspannings- en informatieruimte. Een glazen huis met drie verdiepingen waar de dienstverlening aan het publiek prioriteit is.
Op het gelijkvloers staat het Atrium centraal. Hier kan je ongestoord dag- en weekbladen doorbladeren. Verder op de gelijkvloerse verdieping onder andere een Verteltheater, boeken en materialen voor de allerkleinsten en kinderen tot 12 jaar, informatieve boeken die jonge ouders kunnen interesseren en reisgidsen. Ook kan je van hieruit een bezoek brengen aan de nieuwe Uit in Genk. De plaats waar je alle informatie krijgt over vrijetijdsbesteding in Genk, een nieuw geïntegreerd cultureel en toeristisch informatiepunt.

Op de eerste verdieping vind je naast de romans ook informatieve werken voor jongeren en volwassenen. Verder liggen hier de speelfilms op dvd, strips voor volwassenen en vreemdtalige boeken. In de Stille Ruimte vind je allerhande naslagwerken en kan je rustig studeren of lezen. In Het Portaal kan je terecht om te surfen op het internet.

De tweede verdieping zal de muziekliefhebbers kunnen bekoren met duizenden muziektitels, partituren en songbooks . In De Box, een aparte ruimte, kan je even bekomen van de drukte. Bij gelegenheid kan je er een workshop of lezing bijwonen.
Verder op de tweede verdieping is de Heemkring ‘Heidebloemke’ gevestigd, waardoor een schat van Genks erfgoed ontsloten wordt voor alle bezoekers.

De kantoren voor het personeel van de bibliotheek zijn terug te vinden op de bovenste verdieping.
089 65 35 35